IPW Albania 2018 (Góry Przeklęte)

Integrowanie Przez Wspinanie to także przecieranie nowych szlaków. We wrześniu młoda i zdolna ekipa Integrowanie Przez Wspinanie wyjeżdża na wyprawę w albańskie góry – Góry Przeklęte. Celem wyjazdu jest powtórzenie ponad tysiąc metrowej długości drogi wspinaczkowej wytyczonej przez zespół niemiecki w 2010 roku oraz wytyczenie nowej linii w masywie potężnego szczytu Maja e Arapit. Dokładniej ekipę IPW interesuje gigantyczna  południowa ściana. Ze względu na wichry historii region ten jest ostatnim tak mało eksplorowanym masywem górskim.

W tym samym czasie rusza kobieca wyprawa 200-kilometrowym szlakiem Peaks of the Balkans, który prowadzi przez granice trzech krajów – Albanii, Czarnogóry i Kosowa. Dziewczyny po powrocie napiszą pierwszy polski przewodnik po tym szlaku i okolicach i zaproszą na prelekcje o swojej wędrówce!

Wyprawa jest wspierana przez Polski Związek Alpinizmu.

Projekt w liczbach

Maja e Harapit

0
m.n.p.m.
0
m wysokości ściany
0
m długości drogi
0
godzin wspinania

Peaks of the Balkans

0
kilometrów
0
dni wędrówki
0
metrów przewyższenia
0
kraje na trasie

Prokletije

Czyli inaczej Góry Przeklęte, albo Alpy Północnoalbańskie – jest to pasmo Gór Dynarskich, zlokalizowane na granicy Albanii, Czarnogóry i Kosowa. Ze względu na wichry historii jest to bardzo mało znany górski region.

Sercem tych gór jest malownicza wioska Theth, będąca najbardziej odizolowaną od cywilizacji osadą ludzką w Europie. Dojazd do niej to prawdziwa offroadowa przygoda, krętą górską drogą dojedziemy do najbliższego miasta w ponad dwie godziny. Nad wioską góruje potężna ściana Maja e Harapit.

Przez 3 tygodnie stworzymy tam prawdziwy Base Camp IPW, z którego będziemy wyruszać na nasze przygody.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment