Do IPW FEST 2022 pozostało:

2022/05/21 10:00:00

Miękkie Lądowanie

??? Piątek będzie pod hasłem muzyki improwizowanej na żywo do projekcji filmu przez kolektyw NPZM oraz taneczne Jam session w wykonaniu kolektywu „Miękkie lądowanie”, które będzie trwało do rana. Każdy znajdzie coś co polubi jego ucho.

Wstęp biletowany – 30zł (dla uczestników IPW FEST 2022 bezpłatnie)

Baza IPW Dolina Będkowska

piątek, 20.05.2022, godz. 21:00

ZAGRAJĄ DLA WAS NA ŻYWO:

NZPM

KOLEKTYW NPZM

Nieformalna grupa muzyczna, emisje przypadków, inicjatorzy sesji Zasypianie, cyklu ZGIEŁK!. Kolektyw powstał w 2016 roku, z potrzeby improwizacji, rozwijania umiejętności i kontaktów muzycznych. Ostatnio zaczęliśmy koncertować i organizować koncerty.

„Przygody księcia Achmeda” – reż. Lotte Reiniger , – niemiecki film animowany z 1926 roku, pierwszy długometrażowy animowany film w historii, który był wyświetlany w kinach. Powstał na motywach Baśni z tysiąca i jednej nocy i został zrealizowany techniką wycinankową
kolektyw NPZM zagra do tej niezwykle uroczej baśni wykorzystując wcześniejszy soundtrack grupy Duszan B
SKŁAD:
  • Krystian Kniaziowski gitara
  • Tomek Przetacznik saksofon
  • Grzegorz Altman alt saksofon
  • Jan Niedziela bas
  • Jan Kiedrzyński perkusja

MIĘKKIE LĄDOWANIE

KOLEKTYW MIĘKKIE LĄDOWANIE

Nieformalna grupa muzyczna złożona z profesjonalistów i amatorów, ciesząca się wspólnym muzykowaniem i grająca szeroko pojętą muzykę improwizowaną.

Miłość do kolektywnej improwizacji obudziła się w nas w trakcie spontanicznych spotkań z instrumentami i głosem na ścianach wspinaczkowych i w piwnicach krakowskiego Kazimierza.

W naszych muzycznych poszukiwaniach nie stawiamy żadnych ograniczeń gatunkowych, ciekawią nas wszystkie style, dzwięki wszystkich epok i szerokości geograficznych.

Gramy w mieszanych, często rozbudowanych składach, których ostateczny kształt i forma zazwyczaj krystalizują się dopiero podczas występu.

Na Festiwalu postaramy się poruszyć Was do tańca muzyką w gorących rytmach latino, dzikimi afrykańskimi beat’ami, funkującymi groove’ami oraz melodiami orientu.