Do Integrowania pozostało:

2019/05/23 10:00:00

Wspinanie dla osób z niepełnosprawnością

W ramach swojej działalności Integrowanie Przez Wspinanie wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością ruchową, dysfunkcjami sensorycznymi (osoby niewidzące czy niesłyszące), nieprawidłowościami neurologicznymi oraz zaburzeniami rozwojowymi (np. spektrum autyzmu, zespół Downa, upośledzenie umysłowe o różnych stopniach itp).

Chcemy umożliwić każdej osobie przeżycie wspaniałej przygody i dać możliwość doświadczenia wspinaczki w naturalnych skałach.
Dzięki możliwości skalowania trudności wspinać się może każda osoba bez względu na jej sprawność! Dopasujemy trudność do indywidualnych możliwości uczestników zajęć.

Zobacz więcej

Przygotowaliśmy wiele atrakcji!

Stawiamy na bezpieczeństwo

 

Asekuracja górna

Asekuracja na tzw. wędkę, dzięki której wspinacz, nawet po puszczeniu skały rękami, bezpiecznie zawisa na linie.

Wykwalifikowani instruktorzy

Zajęcia poprowadzi grupa wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Bezpieczny sprzęt

Używamy tylko atestowanego, w pełni bezpiecznego sprzętu wspinaczkowego.

Wspinaczka rozwija na dwóch płaszczyznach

  • 1.

  • 2.

Płaszczyzna fizyczna

Wspinanie jest formą aktywności fizycznej, która przez wykorzystanie ciężaru własnego ciała, aktywizuje większość partii mięśniowych. Bardzo angażuje mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz koordynację.

Płaszczyzna psychiczna

Dążenie do celu, pokonywanie trudności, radzenie sobie z własnymi słabościami czy radość z osiągnięcia szczytu, to tylko kilka z wielu czynników psychicznych rozwijanych podczas zajęć. Wspinanie wymaga zaufania do drugiego człowieka, wiary w swoje umiejętności i zrozumienia własnego ciała.

Miłosz Nycz

Posiadam uprawnienia instruktora wspinania i od 4 lat intensywnie angażuję się w rozwój wspinania dla osób z niepełnosprawnością fizyczną oraz zaburzeniami rozwojowymi.

Kiedy usłyszałem od mojej kursantki – „Wiesz Miłosz, to jest super! Nie mogę chodzić, ale mogę się wspinać!” – uświadomiłem sobie, że to kierunek, w którym chce zmierzać.

W mojej pracy kieruję się dość kontrowersyjnym, ale życiowym mottem: „Instruktor to osoba, która mówi Ci rzeczy, których nie chcesz słyszeć; widzi rzeczy, których nie chcesz widzieć; abyś stał się tym, kim chcesz zostać.”

506 108 411

milosz.nycz@gmail.com