Sycylia 2019

Jesienne Warsztaty IPW na Sycylii

Kiedy w Polsce kończy się warun, ruszamy na słoneczną Sycylię, gdzie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów wspinaczkowych IPW. Przez 7 dni będziemy wspinać się w słońcu, kąpać w ciepłym Morzu Śródziemnym i integrować przy pysznym włoskim winie i jedzeniu. Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i takie, które już samodzielnie się wspinają. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w skałach, albo rozwinąć umiejętności.

Podczas warsztatów będziesz wspinać się na wędkę oraz z dolną asekuracją – na prowadzenie. Dowiesz się jak poprawnie przewiązać się na stanowisku i asekurować. Wykwalifikowani instruktorzy Tomasz Olszewski oraz Paweł Zieliński zadbają o bezpieczeństwo i dobiorą poziom dróg wspinaczkowych do Twoich możliwości.

Osoby samodzielnie się wspinające również znajdą coś dla siebie – rejon San Vito Lo Capo oferuje całe spektrum dróg wspinaczkowych o różnym poziomie trudności. Chętnie podpowiemy, w którą drogę się wstawić, aby zrobić kolejną życiówkę!

Wieczory tradycyjnie spędzimy na integracji, ognisku oraz letnim kinie wspinaczkowym

Dowiedz się więcej

Przeżyj z nami wspaniałą przygodę!

Zakwaterowanie - Camping El Bahira

 • Skałki 2min od campingu
 • 4/5-osobowe domki z łazienką
 • Nad samym morzem
 • Nocne wspinanie
 • Centrum miasta i sklepy 20min spacerem
  Więcej info

Jedzenie

 • Dobre włoskie restauracje
 • Świeże owoce morza
 • Pizza, makarony, wino… 🙂

Wspinanie dla każdego

 • Wykwalifikowany instruktor ma pod opieką max 4 uczestników
 • Drogi na każdym poziomie
 • Skały nad samym morzem
 • Różnorodne, piękne formacje skalne
 • Wspinanie sportowe oraz wielowyciągowe
 • Oświetlone sektory w nocy

Kontakt

W razie pytań jesteśmy oczywiście do dyspozycji.
kontakt@ipw.info.pl

662-110-066

Turnusy

Listopad 2020 (dokładne terminy wkrótce)

Atrakcje w okolicy

Piękne, piaszczyste plaże

 • Corleone, Palermo
 • Widokowe trekkingi

Cennik

Cena: 1190zł

Cena zawiera

Cena obejmuje:

 • Opiekę oraz szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów IPW
 • Transfer z lotniska oraz w skały
 • sprzęt wspinaczkowy
 • ubezpieczenie NW
 • możliwość wypożyczenia butów wspinaczkowych

 

 

Cena (nie) zawiera

Cena NIE obejmuje:

 • Przelotu samolotem Kraków – Palermo – Kraków (około 350zł) liniami lotniczymi Ryanair
 • Wyżywienia
 • Zakwaterowania w 4 osbowych domkach (70 euro)

 

 

Opinie uczestników

Bartosz Rosik

” Zaczęło się od festiwalu IPW-u w maju. Tam po raz pierwszy rozegrały się ważne sceny w moim życiu. Przede wszystkim jako nowicjusz zasmakowałem wspinaczki skalnej, a nie tylko gdzieś tam na panelach. Dzięki IPW złapałem bakcyla do wspinania. Bez zawahania wraz ze znajomymi zapisaliśmy się na kurs skałkowy, który był prowadzony przez Tomasza. Podczas kursu na Jurze podpytywałem Tomka o jakieś wyjazdy na skałki. Opowiedział mi o wyjeździe na Sycylię. Od lat bylo to moim marzeniem. Tak upiekłem 2 pieczenie na jednym ogniu. Sloneczne San Vito lo Capo pod koniec listopadowej, jesiennej słoty to był miód na moje serce i posezonową depresję. Poznałem wspaniałych ludzi. Przez tydzień mogłem się wspinać w przepięknym otoczeniu skał i morza. Wyprawy do miasta, na pizzę. Wielogodzinne rozmowy o rzeczach błahych, jak i poważnych. Przede wszystkim dobra zabawa w gronie wspinaczkowej rodziny. Tego nie da się opisać. Trzeba to przeżyć na wlasnej skórze. Nad wszystkim czujnym okiem pilnowali Paweł i Tomek wraz z Zuzą. Po wyjeździe wiem, że warun to stan umysłu, a parametr to nie wszystko 😉 dziękuję, że mogłem znaleźć się w odpowiednim czasie z odpowiednimi ludźmi wokół siebie ?

Monika Bubka

” Kemping pełen cudownych, energetycznych i roześmianych ludków – pozdrawiam ?. Instruktorzy Pablo ❤ i Tomasz ❤– zarażający pasją, bezstresowi, wszystkowidzący i fachowi. Potrafią nauczyć szacunku dla małych kotków! Poza tym kilometry wygrzanych pomarańczowych skał nad samym morzem i przygody w jaskiniach – każdy dziczek znajdzie coś dla siebie ?. Wschody i zachody słońca oraz księżyca 30 m nad ziemią ?. Po wspinaniu włoska pizza i lody pistacjowe wychodzą uszami. Dodatkowo miłośnikom dzikiej przyrody zdradzę, że na Sycylii występuje rzadki gatunek storczyka i legendarny Leszko, a w skałach można też napotkać pewien blady rodzaj kameleona…? no nic tylko tam zamieszkać!

Anna Wszołek
” Piękne drogi, cudowne słońce i włoskie wino. Dziękuję Paweł Zieliński i Tomasz Olszewski za podzielenie się z nami Waszą pasją i pokazanie kawałka wspinaczkowego świata. Warsztaty z IPW zdecydowanie polecam! 🙂
Wojciech Piktel

Fantastyczna ekipa, nietuzinkowi organizatorzy, niepowtarzalna atmosfera, genialne skały, przepiękne widoki, majestatyczne morze … czego chcieć więcej. Na takim wspinaniu jeszcze nie byłem, ale może to tylko moje niewielkie doświadczenie. Krótko mówiąc: Zdecydowanie polecam!

Karolina Promińska

” Mnóstwo pozytywnej energii, inspirujący ludzie, zajebisty warun i sam klimat miejsca – skały i morze na wyciągnięcie ręki <3
Czego chcieć więcej? Najlepszy zorganizowany wyjazd wspinaczkowy, na którym byłam ?

Patrycja Ubieżajów

” Warsztaty sztos! ? Genialna atmosfera, super organizacja, mega profesjonalne podejście instruktorów no i oczywiście świetna ekipa! Był to mój pierwszy wyjazd tego typu i zdecydowanie było warto! Wspinanie z IPW jest super 🙂

Aleksandra Burzyńska

” Fantastyczny wyjazd – dobra organizacja, wyrozumiali, profesjonalni i czadowi instruktorzy, INTEGRACYJNA atmosfera i świetni ludzie – przyjechalam nie znając prawie nikogo, wrociłam z 20 nowych znajomych 🙂 no i rzecz jasna genialny teren wspinaczkowy. Także polecam 10/10 ❤

Justyna Karaś

” Decyzję o wyjeździe podjęłam spontanicznie w ciągu kilku minut i to była najlepsza decyzja 🙂 Atmosfera, miejsce, ludzie, organizacja – wszystko razem składa się na niezapomniane doświadczenia. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto mogę powiedzieć krótko – to będzie na pewno udany wyjazd i będziecie chcieli wracać do San Vito lo Capo czy innego miejsca jeszcze zanim z niego wyjedziecie :)”